Wirtualne maszyny w ostatnim czasie wiodą prym nie tylko w branży informatycznej, ale również przydatne są w warunkach domowych. Wirtualne maszyny to możliwość stworzenia bazy kilku komputerów zamkniętych w jednym urządzeniu. Takie działania pozwalają chronić nasze dane oraz tworzyć kopie zapasowe. Mamy do nich dostęp z każdego miejsca, w którym się znajdujemy. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie jest wyposażenie wirtualnych maszyn? 

1. Wirtualne komputery

Wirtualne komputery to dogodne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie chcą otaczać się kilkoma sprzętami, a których zasoby są tak duże że nie mieszczą się już w  jednym urządzeniu. W ten o to prosty i niezwykle intuicyjny sposób powstały wirtualne maszyny, czyli komputery które znajdują się na jednym sprzęcie, dzięki programowi do wirtualizacji w oknie Windows. To on tworzy bowiem autonomiczny pecet, który zawiera wszystko, między innymi: pamięć operacyjną, procesor, kartę graficzną i twardy dysk. 

2. Odpowiednie parametry

By stworzyć taką bazę, komputer, na którym będziemy ściągać wirtualne maszyny powinien posiadać odpowiednie parametry. Należą do nich choćby: 2 GB pamięci operacyjnej i procesor dwu – lub czterordzeniowy. Warto również pamiętać, iż takie działania znacznie eksploatują nasz sprzęt. Może on chodzić znacznie wolniej oraz zmniejsza się jego wydajność i szybciej następuje zużycie zasobów tego prawdziwego komputera. Mimo tego dostęp do własnych danych niezależnie od miejsca, w którym przebywamy, wynagradza powyższe minusy tego systemu.