Wielu osobom wydaje się, że kupowanie telewizora jest prostym zadaniem. Być może takie było kilkanaście lat temu, gdy wybór był bardzo mocno ograniczony, lecz dziś, gdy półki sklepowe wręcz uginają się pod naporem nowoczesnych telewizorów, trzeba naprawdę nieco o nich wiedzieć, aby kupić dobry model. Jak to zrobić?

Kwestia ekranu

Zdecydowanie najważniejszą sprawą w przypadku kupowania telewizorów jest to, jakiego rodzaju mają one mieć ekran. Nie chodzi tu jednak tylko o jego wielkość, ponieważ to są w stanie określić nawet zwykli laicy. Najważniejszą rzeczą w tym wypadku jest oczywiście rozdzielczość. Dziś standardem jest telewizor 4K, który plasuje się w średniej półce cenowej i który posiada naprawdę rewelacyjną jakość. Jeśli kogoś interesują najtańsze telewizory na rynku, trzeba liczyć się z tym, że będą one miały rozdzielczość zaledwie full hd, co w dzisiejszych czasach może nie być odpowiednio dobrą jakością. Oferta czeka tu.

najlepsze telewizory

Kwestia oprogramowania

Oczywiście podczas kupowania telewizora nie można skupiać się tylko i wyłącznie na tym, aby był to model o dobrym ekranie. Równie ważne jak rozdzielczość jest to, aby posiadał on odpowiedniej jakości oprogramowanie. To dzieli się na dwa typu – oryginalne producenta, lub też ogólnodostępne i uniwersalne. Które z nich wybrać?
Telewizory z oprogramowaniem producenta cieszą się stosunkowo niewielką popularnością, ponieważ to system uniwersalny może być używany znacznie wydajniej. Chodzi oczywiście o to, że można na nim dowolnie instalować aplikacje, dzięki czemu znacznie rozszerzają się możliwości danego modelu. W przypadku wersji od producenta takich funkcji niestety nie ma.