Marka Apple zawojowała rynek elektroniczny nie tylko jednym rodzajem produktu, ale kilkoma. Wśród popularniejszych można znaleźć takie jak iPady. Są one tabletami, które zostały stworzone zgodnie z ideą Apple, think outside the box- myśl poza ramami. Jest to myśl przewodnia, którą marka kierowała się podczas kierowania wielu urządzeń, jeszcze wtedy, kiedy wszystkim przewodził założyciel Apple, czyli Steve Jobs. Co warto wiedzieć o ich flagowym produkcie, czyli iPadzie? Czy iPad może zachwycić każdego użytkownika?

iPad- co trzeba wiedzieć o jego stylistyce

ipad

Stylistyka Apple od wielu lat zmienia się jedynie w szczegółach. Jest to zasługa tego, że iPad został stworzony z myślą o połączeniu elegancji z minimalizmem. To właśnie dlatego Apple prezentuje model urządzeń, które są pozbawione zbędnych ulepszeń takich jak przesadne nadruki czy też zbędne reklamy. Na obudowie iPada można zazwyczaj znaleźć logo Apple w czarnej lub srebrnej wersji.

Taka kolorystyka idealnie komponuje się z pozostałymi kolorami, które można znaleźć na iPadach od Apple. Na tylnej obudowie można też zauważyć aparat. Jeżeli zaś chodzi o przód urządzenia, to można na nim zauważyć ekran z ramkami oraz ponownie aparatem z przodu. W wybranych modelach Apple można także znaleźć czytnik linii papilarnych. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w modelu iPad 8. 

Jeżeli zaś chodzi o boki iPadów, to można na nich łatwo znaleźć przyciski, które służą do blokowania ekranów, a także do regulowania dźwięku. Prócz tego można znaleźć także gniazdko umożliwiające podłączenie klawiatury oraz wyjścia głośników. 

iPad – jak sprawdza się na co dzień?

Wygląd urządzenia to nie wszystko. Liczy się także jego wnętrze, czyli to, co sprawia, że urządzenie jest szybkie oraz nie zawiesza się. Jak w tym zakresie wypadają iPady od Apple? W urządzeniach od Apple można znaleźć pokaźny RAM, który odpowiada za sprawne działanie urządzenia. Prócz tego obecna jest także pamięć wbudowana, który może wynieść 32 GB, a nawet więcej. Niezależnie od tego, czy użytkownik chce oglądać film w wysokiej rozdzielczości, czy też grać w grę, a może po prostu odpisać na email, iPad dzięki sprawnym podzespołom nie zawiesi się, a także nie zatnie. Praca urządzenia jest płynna, a przy tym bardzo cicha. 

Jeżeli zaś chodzi o system operacyjny, to Apple dalej konsekwentnie stosuje swój autorski system iOS. Jest to system operacyjny, który został wymyślony już kilka lat temu, jednak od tego czasu nieustannie są wprowadzone nowe poprawki oraz ulepszenia. Dzięki iOS z iPada można w pewnym stopniu korzystać jak z komputera. Jedną z najnowszych funkcji iOS jest zmiana pisma na tekst. Takie rozwiązanie na pewno ucieszy użytkowników, którzy wolą posługiwać się rysikiem niż wystukiwać litery palcem na klawiaturze. iPady obsługują również Apple Pencil. Ten markowy rysik od Apple stał się dla wielu użytkowników sposobem na to, by wygodniej przeglądać strony oraz wpisywać słowa z większą precyzją w porównaniu do wpisywania wszystkiego palcem. Jest to spora zaleta.

Więcej o urządzeniu jakim jest iPad przeczytasz tutaj.