Systemy alarmowe w dużej mierze oparte są na metalowych obudowach, które muszą chronić konkretne podzespoły. Specjalne skrzynki metalowe są miejscem ulokowania centralek alarmowych lub syren czy też konkretnych transformatorów. W większości tego typu elementy całych systemów znajdują się w miejscach, gdzie mogą być uszkodzone mechanicznie lub przez warunki atmosferyczne. Ponadto dostęp do nich powinien być bardzo dobrze zabezpieczony.

Obudowy i ich rodzaje

Metalowe obudowy (https://www.napad.pl/923-obudowy-metalowe), stosowane w systemach monitoringów, mają różne rodzaje i zastosowania. Takie obudowy wykonane są z blachy ocynkowanej, której nie groźna jest rdza. Idealnie zabezpieczają przed wilgocią i można je montować zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Te produkty dają możliwość zamontowania na zewnątrz kamery, która normalnie jest przeznaczona do montowania wewnątrz budynku. Kamera umieszczona w metalowej obudowie czy specjalnej skrzynce metalowej idealnie zostaje zabezpieczona przed różnego rodzaju opadami atmosferycznymi.
Skrzynka metalowa wykorzystana w tego rodzaju systemie jest nad tynkowa lub pod tynkowa, ma na zewnątrz drzwiczki, zamykane zamkiem bębenkowym i idealnie spełnia wszelkie warunki zabezpieczenia.

Kable i przewody to nie wszystko

W systemach monitoringu przeprowadzane kable i przewody pełnią ważną role, ale to nie one są najważniejsze. Tutaj istotne są odpowiednie centralki, kamery czy transformatory. Wszystko to musi być odpowiednio zabezpieczone i jest to możliwe dzięki obudowom metalowym i specjalnym skrzynkom.