Chciałbyś zacząć drukować płyty DVD? Szukasz odpowiedniego sprzętu, który ułatwi Ci wykonywanie takiego zadania? Warto zagłębić się w ten temat i poznać go, aby wybrać odpowiednią drukarkę do płyt DVD.

Jak nadać płycie ciekawy wygląd?

Płyty posiadają dwie strony. Jedna z nich przeznaczona jest do zadruku. Charakteryzuje ją biała powierzchnia, na której pojawia się w późniejszym etapie nadruk dopasowany do zawartości płyty. Pozwala to na uzyskanie estetycznej szaty graficznej. Nadruki wykonuje się atramentem. Nie każda drukarka jednak się nadaje. Drukarka do płyt DVD musi mieć specjalne miejsce, w które należy włożyć płytę, aby ją zadrukować. Dodatkowo odpowiedni sprzęt powinien zawierać aplikację, która pomoże z wizualizować stworzony projekt. Dzięki temu możemy zobaczyć jak będzie wyglądała płyta po wykonaniu na niej nadruku. Dzięki występowaniu podajnika nie musimy później naklejać wydrukowanych etykiet na płyty. Zaoszczędza nam to dużo czasu oraz dodatkowej pracy.

Co potrafią drukarki do płyt DVD?

Płyta posiada małą powierzchnię, na której możemy coś nadrukować, dlatego zawiera się na niej najważniejsze informacje. Wyspecjalizowane drukarki do płyt DVD potrafią wykonać etykietę lub ich serię, która oparta jest na naszym ulubionym zdjęciu. Do takiej fotografii możemy dodać dowolnie spersonalizowany przez nas tekst. Możemy zastosować różne czcionki. Nadruk może zawierać także miniatury zdjęć. Sprzęt posiada funkcję kopiowania etykiety i umożliwia przeniesienie jej. Do nadruków używa się specjalnego tuszu, który wystarcza na zadrukowanie kilkuset sztuk płyt.